מזרון אורטופדי – חובה בכל בית

אדם מבלה לפחות שליש מחייו בשינה, ולפעמים אפילו יותר – ישנוניים וכאלה שאוהבים לשכב ישנים הרבה יותר זמן. מיטה נוחה היא המפתח לשינה נוחה, והנוחות במקרה זה מתחילה במזרן. איך בוחרים את המזרן הנכון, מה הם ומה טוב במזרון אורטופדי? מזרון אורטופדי הוא הבסיס למנוחה נוחה, שכן הוא מפחית את העומס על עמוד השדרה, כך שהשינה הופכת לא רק מנוחה, אלא מנוחה מרפאה. מכיוון שרוב האנשים המודרניים מנהלים אורח חיים בישיבה, תנוחת שינה נכונה היא הכרח.

עידן חדש של נוחות

כמובן, בימי קדם, אנשים ישנו כמעט על כל דבר – גם על מזרונים וגם על עורות – אם היה לך מזל גדול, כמובן, אפילו על אדמה חשופה. אבל יש לנו מזל – אנחנו חיים בעידן של נוחות! לכן, עלינו להחליט באיזה מזרון לבחור וכיצד לישון עליו. אבל המשווקים לא ישנים, ומציעים מבחר רחב של מזרונים שכל אחד מהם טוב בדרכו שלו. איזה יותר טוב? איך הם שונים? בואו ננסה להבין את זה.
איזו השפעה יש למזרנים אורטופדיים?

חייו של אדם מודרני עוקבים אחר קצב מסוים. אנשים מודרניים מבלים את רוב זמנם בישיבה, לרוב עובדים מול מחשב. המשמעות היא שהעומס על עמוד השדרה ושרירי הגב מתפזר בצורה לא אחידה, ולכן כאבים בגב ובעמוד השדרה הם נגע אמיתי של החברה המודרנית. זו הסיבה שכל כך חשוב ליצור תנאים לשינה נוחה. בראש ובראשונה, זה אומר לבחור מזרון טוב.

מזרון אורטופדי יכול להפחית את ההשלכות השליליות של אורח חיים בישיבה. מזרון טוב מספק, ראשית, את האוורור הדרוש של הגוף, שכן האוויר עובר בחופשיות בין קפיצי המילוי, ושנית, הוא מספק תנוחת גוף אופטימלית במהלך השינה מבחינה רפואית, המאפשרת לפצות על החסרונות של אורח חיים בישיבה.

אינם סופגים לחות

בנוסף, מזרונים מודרניים מחומרים איכותיים אינם סופגים לחות, דבר אשר מונע, ראשית, היווצרות ריח לא נעים אם משתמשים במזרון בחדרים עם שינויי טמפרטורה – למשל בארץ – או במקרה של מוגבר. מְיוֹזָע. לפיכך, מזרון אורטופדי פשוט הכרחי בקצב החיים המודרני. זה חלק טבעי מהנוחות היומיומית.
מזרונים קשים ורכים: איזה מזרון אורטופדי עדיף לבחור?

מזרונים אורטופדיים מגיעים בשלושה סוגים: רך, בינוני-קשה וקשה. מזרונים רכים נקראים גם "מוות לגב"; הם מתאימים רק לאנשים קלים מאוד במשקל של עד 60 ק"ג; לרוב קונים מזרונים כאלה לילדים. מזרונים בעלי קשיות בינונית יהיו נוחים לאנשים במשקל של עד 90 ק"ג. לאנשים גדולים יותר מתאימים יותר מזרונים קשיחים. בבחירת מזרון אורטופדי, יש לקחת בחשבון את המשקל, שכן אחרת המזרן יתעוות ויפחית את האפקט האורטופדי.

מזרונים קשיחים מומלצים גם לאנשים עם מחלות עמוד שדרה או בעיות יציבה. הם מספקים שינה נוחה עם מינימום לחץ על עמוד השדרה. מזרונים כאלה משמשים למטרות רפואיות, לרבות כאמצעי זמני בטיפול בפציעות נלוות. הם טובים גם באקלים חם מכיוון שהם משפרים את אפקט חילופי האוויר.

קיים גם פתרון משולב של שניים באחד, כאשר למזרון יש רמות שונות של רכות בצדדים שונים. הם נקראים גם עונתיים. מזרני חורף-קיץ נחשבים למתקדמים בליין, הם תוכננו במיוחד לתנאי האקלים של אקלים יבשתי עם שינוי חד בעונות השנה. לתקופה הקרה, מניחים בסיס רך יותר, שעליו אדם יכול לישון בנוחות יחסית. לתקופה החמה – קשיחה יותר, המספקת אוורור נוסף. ההבדל בין חומרי המילוי לשכבה העליונה מאפשר לך לפצות על שינויים עונתיים בתנאי הטמפרטורה. יחד עם זאת, חומרי מילוי אורטופדיים מאפשרים לשמור על המיקום הטבעי של הגוף בזמן השינה, דבר שחשוב מאוד לשמירה על בריאות עמוד השדרה ושרירי עמוד השדרה.