מדריך לבחירת מזרן אורטופדי

כיום לכולם ברורה איכות השינה שמושפעת באופן ישיר מאיכותו של המזרון. כפועל יוצא מכך, השוק מציע מגוון של מזרנים אורטופדים. כעת נשאלת השאלה איך לאתר ממבחר זה מזרן שמתאים לכם. בכדי לסייע לכם בנושא, לפניכם מדריך מתומצת לבחירת מזרן אורטופדי.

הכירו את סוגי המזרנים

בשוק מוצע מבחר עשיר של סוגי מזרנים אורטופדים, עם או בלי קפיצים, בדרגות שונות של קשיחות, מזרני ספוג, מזרנים מלטקס, מזרנים אורגניים ואפילו מזרנים עם מאפייני שונים לכל צד. הכרות עם מבחר זה תאפשר לכם לדייק בבחירת מוצר איכותי ומתאים עבורכם גם ברמת הקשיחות ובמידות שלו.

מזרון של מותג מוכר ומוערך

בכדי לזכות במזרון באמת איכותי שיאריך ימים חשוב שיהיה מאחוריו בית מוכר וטוב. דוגמא טובה לבית שכזה הינו המותג ורטקס, המוביל בעולם בפיתוח סוגי מזרנים אורטופדים איכותיים ומעוצבים, עם או בלי קפיצים, ועל בסיס טכנולוגיות חדישות ומתקדמות ששמות דגש על נוחות ובריאות המשתמש. המזרנים של המותג מיוצרים מחומרי גלם מתקדמים ומיוחדים, ירוקים ועמידים, לרבות בדי איכות שומרי טמפרטורה, קפיצים מתקדמים ומיוחדים, מגנים מעולים, ומזרנים שמעניקים תמיכה מרבית לגוף. בנוסף המזרנים של המותג מסופקים עם אחריות יצרן של עשרים וחמש שנה, הם עומדים בכל דרישות התקן המחמירות ביותר בענף וזכו בתערוכות עולמיות רבות לפרסי הוקרה ואיכות.

רמת קשיחות

פרמטר בסיסי בבחירת מזרן הינו רמת הקשיחות שלו, כאשר קיימות שלוש רמות קשיחות שונות, של מזרנים רכים, בינוניים וקשיחים. הקשיחויות מוכתבות ממבנה המזרן, ממאפייני ומבנה הקפיצים, סוג ועובי חומרי המילוי ומידת הצפיפות שלהם. חשוב לציין כי בחירה ברמת קשיחות הינה אישית ומשתנה בין כל אדם. יחד עם זאת, בדרך כלל לאנשים שישנים על הבטן מומלץ לישון על מזרון קשיח שתורם ליישור הגב, למי שישן על הגב עדיף לרוב לבחור במזרון בדרגה בינונית, ולאנשים שישנים על הצד בדרך כלל יתאים מזרן רך.

החומרים מהם עשוי המזרן

מזרנים יכולים להיות עשויים מסוגים שונים של חומרים. מכיוון שדובר בפריטים עליהם אנו מבלים שעות רבות בשינה, נושמים לתוכם ובאים עימם במגע, חשוב לבחור במזרנים שמבוססים על חומרי גלם כמה שיותר בטוחים ובריאים לשימוש, ידידותיים לאדם ולסביבה. כך למשל, עדיף להימנע מבסיס מזרון שעשוי לטקס סינטטי או ספוג באיכות ירודה, מכיוון שחומרים אלו נוטים עם הזמן לאבד את צורתם ומורידים את איכות השינה. מנגד, עדיף לבחור בבסיס למזרן שעשוי מלטקס גמיש וטבעי ו/או ספוג איכותי ששומרים על צורתם לאורך זמן וגם לא גורמים לתגובות אלרגיות. מעבר לכך ניתן למצוא בימינו מזרנים כמו אלו של ורטקס העשויים מחומרים טבעיים מיוחדים שמונעים הצטברות חיידקים במזרן, וכך גם הופכים אותו ליותר עמיד וגם שומרים על בריאות המשתמשים בהם לרבות בריאות העור, הנשימה ומערכת כלי הדם.

מזרן ללא קפיצים

כיום מוצעים בשוק מזרנים מתקדמים ואיכותיים נטולי קפיצים, המבוססים על טכנולוגיה חדישה וחומרים ירוקים כמו לטקס או ויסקו. מדובר במזרנים שמעניקים תמיכה טובה לגוף, המוצעים בדרגות שונות של צפיפות וקשיחות. למזרני ויסקו יש יכולת לזכור את תנוחות גוף המשתמש ולהתאים עצמם אליהן. מזרנים אלו ללא קפיצים מומלצים בייחוד לסובלים משינה קלה בהיותם פחות מושפעים ורגישים לתנודות. כמו כן, מיעוט התנודות של מזרנים אלו הופך אותם למבוקשים כמזרנים זוגיים. מעבר לכך חשוב לדעת כי יש בשוק סוגים רבים של מזרנים אורטופדים איכותיים נטולי קפיצים, המספקים התאמה מלאה לכל צורך לרבות מזרנים לספורטאים עם מספר אזורי נוחות שתורמים להרפייתם של השרירים, ומזרנים ארגונומיים עם רמות משתנות של קשיחות.

מזרון קפיצים אורגני

אם אתם מעדיפים מזרוני קפיצים, בין סוגי מזרני הקפיצים היותר מתקדמים ומומלצים תמצאו את המזרונים האורגניים, כפי שמציע לכם המותג ורטקס. מדובר במזרנים עם יחידות של קפיצים מבודדים, כאשר כל קפיץ ממוקם בתוך נרתיק בד מיוחד. המבנה הייחודי של הקפיצים מעניק מזרן שקט במיוחד עם יכולת מעולה לפיזור משקלו של המשתמש, דבר התורם להרפיית גופו ומככאן גם משפר את איכות השינה. ניתן למצוא סוגים שונים של מזרנים אורגנים, כדוגמת מזרן עם התאמה אישית לגוף המשתמש, מזרון עם מערכת רב שלבית עם קשיחות מוגברת והפחתה מעולה של עומס מעמוד השדרה, ומזרנים השמים דגש על יציבות נכונה של הגוף במהלך השינה.

התנסות אישית

בקטלוגים השונים אתם יכולים להתרשם ממגוון סוגי מזרנים שמתאימים לכם. אולם בשורה התחתונה אין כמו התנסות אישית של כל משתמש בכדי לדעת מהו המזרן המושלם עבורכם, שעליו אתם מרגישים הכי בנוח. לכן, אם אינכם יודעים מראש מהו המזרן שמתאים לכם, עדיף להגיע לחנויות מובחרות המחזיקות מגוון מזרנים של מותגים מובילים ולבדוק אותם בשכיבה בתנוחות שונות.

מחיר

לאחר שמצאתם מזרן מושלם מומלץ לערוך עבורו השוואת מחירים ולמצוא חברה אמינה שמציעה עליו את המחיר המשתלם ביותר, לצד אחריות כמה שיותר ארוכה ומקיפה. בתכנון מסגרת תקציב למזרון יש גם לקחת בחשבון גם את עלותה של מיטה מתאימה וכן הובלה לבית הלקוח.