רוצה מזרן 220 על 180 מטר? כך תבחרי את גודל המזרן המתאים

באופן כללי אפשר לומר שבכל הנוגע למידות מזרן, גדול יותר הוא לרוב טוב יותר, מה גם שמחירי המזרונים הגדולים הפכו עם השנים לפחות יקרים. אם את חושבת לקנות מזרן זוגי חדש ולא יודעת אם הגודל מתאים לך, המדריך הבא הוא בדיוק בשבילך.

במידה ואת עומדת לפני רכישת מזרן חדש, בטח עברה לך בראש המחשבה שאומרת "מה אני צריכה את כל הגודל הזה?", או מחשבה אחרת שאומרת "זה יתפוס את כל החדר".

אז בדיוק כמו בבחירת קרמקה למטבחים, גם בבחירת מזרן הגודל הוא אולי לא הכל, אבל הוא בהחלט אלמנט חשוב. בעזרת המדריך הקליל שלפניך, אנסה לעזור לך להבין טיפה יותר בכל הנוגע למידות המזרן השונות ואשתדל לתת לך נקודת מבט חדשה על גודל המזרן, כך שתוכלי לקבל את ההחלטה הטובה ביותר עבורך.

אדם ממוצע מסתובב 12 פעמים בלילה

האם ידעת שהאדם הממוצע זז יותר מ- 40 פעמים בלילה, כולל תריסר סיבובי גוף מלאים? אם היית בוחרת כסאות למשרד, יכולת הסיבוב של הכיסא הייתה אלמנט שיש להתחשב בו, אבל המזרן, מה לעשות, עדיין לא יודע להסתובב. אם תקחי רק את הנתון הזה, תוכלי להבין עד כמה גודל המיטה קריטי לשינה עמוקה וטובה. בזוגיות יש נטייה ברורה להאשים אחד את השני בגניבת השמיכה, אבל על מרפקים ובעיטות אנחנו קצת יותר סלחניים (בעיקר כי אנחנו לא מודעים לזה, אלא פשוט מתעוררים).

יש אלמנטיים עיצובים שיכולים להשפיע על תחושת הגודל של החדר כמו טפטים יוקרתיים, אבל מזרון גדול ייתן לך את מרחב המחייה שאת זקוקה לו כדי לישון כמו שצריך, ובאיזה שהוא מקום הוא ישמור גם על הזוגיות שלך. פחות מלחמות בלילה, יותר זמן שינה איכותית וכל הצדדים במשוואה יוצאים מרוצים. אז מזרן גדול הוא אמנם פתרון מושלם ללילה שקט ולשינה איכותית, אבל איך בכל זאת תוכלי לבחור את הגודל המתאים?

האם מזרן טווין סייז יתאים לך?

בדיוק כמו שלא כל חדר מתאים לשילוב של שעוני קיר מיוחדים, לא כל חדר מתאים לכל גודל מזרן. מזרן טווין סייז (שידוע בכינויו 'מיטה וחצי') מיועד בדרך כלל לילדים ובני נוער, או לחללים קטנים (היזכרי בדיל הזול במיוחד בו לנת במלון באירופה). מזרן הטווין נפתח ברוחב של 80-90 ס"מ ולעיתים מטר על 1.90 מטר, מה שהופך אותו לגודל המזרן הקטן ביותר מבין המזרנים הזוגיים. מיטת טווין סייז לא משאירה מרווח תזוזה והיא לא מיטה שמתאימה לשינה זוגית.

האם מיטה זוגית סטנדרטית תתאים לך?

מיטה זוגית סטנדרטית מתאימה למי שישן לבד ורוצה בכל זאת ליהנות ממרחב שינה גדול יחסית למיטה וחצי או מיטת יחיד. כמו שלא תבחרי  ארון אמבטיה מעוצב בגודל אקראי, גם בחירת המזרן צריכה להיעשות תוך שיקול דעת דומה. אורך המזרן הזוגי הוא בין 1.90 ל – 2 מטר, אך הרוחב משתנה והוא יכול להיות 1.40 ס"מ ולעיתים גם יותר. מיטה זוגית סטנדרטית יכולה להיות מפקנת ונעימה, אך היא עשויה להיות צפופה עבורך מאחר והיא לא מותאמת לזוגות שנוטים לזוז הרבה במהלך השינה או במידה ויש ילדים שמזמינים את עצמם לשינה משותפת במיטה במהלך הלילה.

ומה בנוגע לקווין סייז ולקינג סייז?

ההבדל הגדול בין מיטה זוגית סטנדרטית למיטה בגודל קינג סייז, וכיוצא בזה גם בגודל המזרן, הוא רוחב המזרן. מיטת קווין סייז יכולה להגיע לרוחב של 1.60 ס"מ ולאורך של 2 מטר, בעוד שמזרן קינג סייז יכול להגיע לרוחב של 1.80 ואפילו של 2 מטר ולאורך של 2.20 מטר.

בדיוק כמו שמשרדים מעוצבים הופכים את סביבת העבודה לנעימה יותר, כך מזרנים גדולים ומעוצבים הופכים את חוויית השינה לטובה יותר. מזרן קווין או קינג סייז הוא גיים – צ'יינג'ר.

המרחב של במיטה יגדל, איכות השינה תשתפר, חוויית השינה תהפוך לנעימה יותר וכל מה שנשאר לך לעשות זה לבחור את הטכנולוגיה שתהפוך את החוויה למושלמת. עם זאת, חשוב לציין שלא כל חלל יכול להתאים לכל מיטה ולכל מזרן, וחשוב להתייעץ עם אנשי מקצוע לפני שאת רוכשת את המזרן הבא שלך.

חושבת לרכוש מזרן חדש? חושבת לעצב מחדש את הבית או מתעניינת לגבי ריהוט משרדי יוקרתי? מומחים בתחום ישמחו לסייע לך בכל שאלה.