כל מה שצריך לדעת על מזרון עם קפיצים

מתלבטים איזה מזרון לקנות למיטה הזוגית? רכישה של מזרון נוח ואיכותי יכולה לשפר את בריאותכם בצורה משמעותית, להשפיע על רמת העייפות שלכם במהלך היום ואף לסייע להתגבר על כאבים שונים בגוף. רכישת מזרון לחדר השינה היא רכישה לטווח ארוך ולכן מומלץ להשקיע במזרון איכותי ועמיד לאורך שנים. מזרון קפיצי מאפשר יציבות ללא תזוזות, תמיכה מלאה לכל הגוף ומשפיע לטובה על איכות החיים. הנה כמה עצות לבחירת המזרון המושלם עבורכם לשנת לילה טובה ורצופה.

היתרונות של מזרון עם קפיצים

מזרון עם קפיצים נחשב למזרון נפוץ בזכות היתרונות שהוא מספק. מזרונים עם קפיצים מתחלקים לשני סוגים, ניתן למצוא מזרן עם קפיצים מבודדים שבו כל קפיץ עטוף בכיסים שמרכיבים את המזרון כולו. הסוג השני אלו מזרנים עם קפיצים משולבים שמחוברים זה לזה ומרכיבים את המזרן ליחידה אחת. מזרונים עם קפיצים מבודדים נחשבים לאיכותיים יותר מכיוון שמספר הקפיצים בהם גבוה יותר ולכן הם מספקים תמיכה טובה יותר לגוף. מזרנים עם קפיצים מציעים שנת לילה שלווה, ללא תזוזות וללא הפרעות.

איך לבחור מזרון עם קפיצים?

על מנת לבחור מזרון עם קפיצים שיתאים לכם בדיוק מומלץ לבדוק כמה פרמטרים טרם הרכישה, חשוב לדעת שרכישת מזרון מצריכה בדיקה של גובה המזרון, סוגי החומרים ממנו הוא עשוי, סוג הבד, תקופת האחריות הניתנת על המזרון והאם ניתן להתנסות בדגם שבחרתם לפני הרכישה.

נוחות

זכרו שרכישה של מזרון מתבצעת אחת לשמונה עד עשר שנים, לכן בדקו היטב את המזרון לפני הקנייה. נסו לשכב עליו יותר זמן ותנסו לזהות האם המזרון מספיק נוח לכם. כשאתם נמצאים באולם התצוגה של המזרונים, נסו  מגוון רחב של מזרונים עם קפיצים, על מנת לבחור את המזרון המתאים לכם ביותר. בחרו במזרון שמספק לכם את התמיכה הטובה ביותר, מומלץ לבחור במזרון עם קפיצים מבודדים.

ישנם מזרונים עם כמה דרגות קושי. יש מזרון רך, חצי קשה או קשה, חשוב שתבחרו במזרון הנוח לכם ביותר. יש לוודא שהמזרון מספק מרחב עבור בני הזוג לצורך נוחות ואיכות השינה. כדאי להתאים את המזרון לתנוחות השינה, למשל אם אתם ישנים יותר זמן על צידי הגוף, מומלץ לבחור במזרון המספק תמיכה טובה יותר לאזור הכתפיים.

תקציב

חשבו מראש על התקציב שתרצו להשקיע במזרון. ככל שרמת הנוחות עולה, כך גם המחיר עולה בהתאם. חשוב להתאים את המזרון לתקציב שבחרתם, מבלי שתצטרכו להתפשר על איכות ועמידות. מתוך שלל סוגי המזרונים הקיימים היום תוכלו לרכוש מזרון איכותי ונוח, במחיר משתלם. זכרו שעליכם להוסיף לתקציב הרכישה, גם את עלות המשלוח של המזרון.

תקופת האחריות

כדאי לרכוש את המזרון מחברה אמינה שמעניקה לכם אחריות לטווח ארוך. אחריות הניתנת למזרונים פשוטים תהיה קצרה יותר מאשר אחריות למזרונים באיכות גבוהה, לכן מומלץ לבדוק את נושא האחריות, מה היא כוללת וכמה זמן היא נמשכת.

איכות ואמינות

חשוב לוודא שהמזרון שאתם רוכשים עומד בתו תקן ישראלי, ושהמזרון בטיחותי ועמיד. חשוב לבחור במזרון שאינו מכיל חומרים מסוכנים, או חומרים שעלולים לגרום להתלקחות. השקעה במזרון איכותי ונוח חשובה לבריאות שלכם ולשנת לילה טובה ורצופה.

גודל המזרון

קיימים שלושה סוגי גדלים, הגודל הסטנדרטי הוא 140 x 160, מדובר על גודל מזרון נפוץ. ניתן למצוא גם מזרונים במידות של 140 x 200 שנחשב לפחות נפוץ. הגודל הנפוץ ביותר בארץ הוא 160 x 200. בחירת המזרון תהיה בהתאם לגובה של בני הזוג, בנוסף, התאימו את גודל המזרון לגודל המיטה.

סוג הבד

מומלץ לבחור במזרן עם קפיצים שיש בו פתחי אוורור, על מנת להימנע מהצטברות של לחות. מומלץ לרכוש מזרון המכיל שכבת בד נוספת כדי להגן עליו מפני לכלוך וכתמים. כדאי לבדוק האם האחריות על המזרון כוללת את הבד שעוטף את המזרון. מומלץ לשקול רכישה של ריפודית במידה ובחרתם במזרון קשה מידיי, תוכלו להוסיף אותה כדי לקבל נוחות מרבית.

בחירה משותפת

הגיעו לחנות המזרונים יחד עם בן הזוג שלכם, זכרו שמדובר ברכישה של מוצר המשותף לשניכם ולכן עליכם להתחשב בצרכי בן הזוג ובנוחות שלו. לפני שאתם מגיעים לחנות המזרונים, עליכם לברר מהי דרגת הקושי הרצויה לבן הזוג, איזה סוג מזרון מועדף עליו, מזרני קפיצים מבודדים או משולבים?

כדאי לעשות הכנה לקראת הקנייה, קראו על הסוגים השונים של המזרונים הקיימים ובדקו את טווח המחירים. תוכלו להתייעץ עם חברים או קרובי משפחה שכבר ביצעו רכישה, הם ישמחו לתת לכם עצה. כשאתם מגיעים לחנות המזרונים נסו להתמקד בשניים או שלושה דגמים שמתוכם תבחרו את המזרון שיתאים לכם ביותר מכל השאר.

עליכם להתנסות בשימוש במזרון החדש לפני הרכישה. בדקו כמה מזרונים עם דרגות קושי שונות, בדקו בחנות האם קיימת אפשרות להתנסות במזרון, במידה והאפשרות ניתנת, עליכם לנסות אותו למשך שבוע כדי להחליט האם המזרון מספיק נוח ומתאים לכם.