סוגי מזרנים

סוגי מזרנים

Vertex מייצרת ומשווקת מגוון רחב של מזרנים המעניקים מענה לצרכים הפיזיולוגים והרגשיים של לקוחותיה, מדובר בעיקר על קריטריונים של נוחות, בריאות, פונקציונאליות ועיצוב.

קיימים סוגים רבים של מזרנים, מזרנים עם מנגנוני קפיצים,מזרונים ללא קפיצים, מזרנים בעלי צדדים שונים ודרגות רכות שונות, מזרנים אורגניים, מזרני ספוג, לטקס וכד' ללא ספק בראש ובראשונה הקריטריון המוביל בחשיבותו הוא הנוחות והבריאות של המשתמש.

את הקריטריונים לבחירת מזרון ניתן לחלק למס' קטגוריות המתייחסות בעיקר למידת הקשיחות של המזרן והחומרים המרכיבים אותו, האם הם טבעיים וידידותיים לסביבה ולמשתמש והאם המזרן רך, בעל קשיחות בינונית או קשיח.

בעת רכישת מזרן יש צורך להקפיד על בחירת מזרן העשוי מחומרים טבעיים ומידת קשיחות המתאימה לגוף ולצרכי המשתמש. הגדרת הקשיחות מושפעת מהמבנה הפנימי והחיצוני גם יחד. הן מיחידות הקפיצים המשולבות במבנה המזרן, והן מחומרי המילוי המיוחדים המקנים למזרן את קשיחותו. באופן כללי, ככל שיש במזרן יותר קפיצים למטר רבוע וככל ששכבת חומרי המילוי עבה יותר, כך יהיה המזרן קשיח יותר.

רכות המזרן מושפעת גם היא ממבנה הקפיצים וכן מחומרי המילוי והצפיפות שלהם. חומרים כגון לטקס, הולופייבר, ממורי-פורם וכו', ככל שיש יותר שכבות רכות בין הכיסוי והרכיב הקשיח של המזרן, וככל שהשכבות האלה עבות יותר, כך יהיה המזרן רך יותר.

המזרן הרך ביותר יהיה זה שבו נעשה שימוש בחומרים עם "אפקט זיכרון" (ממורי-םורם), המקבלים את צורת הגוף של האדם הישן על המזרן ומתאימים אותו למבנה הגוף ולתנוחות השינה האינדיבידואליות שלו. מידת הצפיפות של הממורי-פורם והלטקס יכולה להשתנות ממזרן למזרן וככל שהצפיפות קטנה יותר, כך המשטח יהיה רך יותר.

כאשר מדברים על איכות המזרן ועמידותו יש חשיבות עצומה לחומרים ממנו הוא עשוי וכן לחומרי המילוי, לדוגמה בסיסי מזרנים המיוצרים מלטקס מלאכותי, או ספוג אינם איכותיים או אקולוגיים כמזרנים המיוצרים מלטקס טבעי. הסיבה לכך היא, שבעת השימוש היומיומי, החומרים המלאכותיים משנים בהדרגה את צורתם ומושפעים מגורמים סביבתיים כגון משקל גוף, לחות, תנאי אחסון וכד' המזרן יאבד תוך שנים ספורות את צורתו ויגרום למשתמש לשינה ויקיצה לא איכותיים.

שימוש בחומרים טבעיים כגון לטקס טבעי אלסטי, כפי ש Vertex משתמשת מבטיח הנאה בשינה, שמירה על הגוף ועל המזרן לטווח ארוך, הוא ניתן לשטיפה בקלות ואינו גורם לתגובות אלרגיות.