מתי תדעו שהגיע הזמן להחליף את המזרון שלכם?

לכל מוצר שאנחנו רוכשים במהלך החיים, יש אורך חיים מסוים. זה משתנה בהתאם למוצר ואין נוסחת קסם שיכולה לספר לנו כי תם זמנו של המוצר. במוצרי חשמל ואלקטרוניקה זה יותר קל כי מתי שהמוצר מתקלקל, אפשר להחליט האם אנחנו מעוניינים לתקן או שהגיע הזמן להמשיך הלאה. אבל מה עם המזרונים? איך יודעים מתי הגיע הזמן להחליף את המזרן?

משך חיי מוצר תלויים מאוד בתדירות השימוש במוצר, החומר ממנו המוצר עשוי, איכות המוצר וכמובן האופן שבו אנחנו מתחזקים אותו. במאמר הבא ננסה לתת לכם כמה דגשים וטיפים שיסייעו לכם ויעזרו לכם להבין באיזו תדירות מחליפים מזרונים. אז בואו נתחיל.

אפקט הזמן

הזמן עושה את שלו. זמן הוא אלמנט קריטי ובעל השפעה רבה בכל הקשור למזרונים, מכל סוגי המזרונים הקיימים. השאלה הראשונה שתצטרכו לענות עליה היא מתי נקנה המזרון, בו אתם משתמשים בכל לילה. אם אתם לא זוכרים, נסו להתייעץ עם בן או בת הזוג שלכם וגם אם הם לא זוכרים, תנסו להיזכר בתקופת הזמן בה המזרן נקנה – אולי מעבר דירה? או אירוע אחר שיכול לקשר אתכם לתאריך הרכישה של המזרן.

אם בכל זאת אתם לא זוכרים, כנראה שהרכישה של המזרן נעשתה מזמן ואולי הגיע הזמן להעלות את הנושא של רכישת מזרן זוגי חדש.

ההמלצה הגורפת בהקשר למזרונים וזמן היא להחליף אחת ל-7 שנים את המזרן שלכם. מזרונים עם קפיצים לרוב ישרדו מעט פחות זמן ממזרונים ללא קפיצים וזאת לאור העובדה שהקפיצים של המזרן נוטים להישחק עם הזמן.

תחזקתם? הרווחתם!

יש חשיבות מאוד גדולה לרמת התחזוקה ואופן הטיפוח שלכם לכל מוצר. כל מוצר שתתחזקו ותטפחו, יחזיק לכם זמן רב יותר (אם נתעלם רגע מאלמנט המזל שלפעמים יכול להפתיע אותנו גם אם שמרנו והקפדנו ממש).

מזרונים עשויים מטקסטיל וסוגי בדים שונים ואנחנו צריכים לשמור על הניקיון, ניתן גם באמצעות מגן מזרן, להשקיע בניקיון אחת לחצי שנה או שנה עם חומרים מיוחדים ואת חלק מהמזרונים מומלץ גם להפוך על מנת למנוע שקיעה של צד אחד על חשבון הצד שלנו.

חשוב מאוד להקפיד על כך בהתאם לזמנים שהוגדרו על ידי החברה שממנה נקנה המזרן. אצלנו בvertex אין חשיבות להפיכת המזרן, באמצעות הטכנולוגיה המתקדמת שבה מיוצרים המזרנים שלנו.

אם הקפדתם על תחזוקת המזרן שלכם לאורך השנים, הרווחתם. תנו לעצמכם עוד כמה חודשים ואפילו שנה עד שתמצאו לעצמכם את המזרן המתאים. אם לא התקפדתם, אתם צריכים להתחיל לחשוב לברר לגבי מזרן חדש כי יש סיכוי שקרדית האבק ואפילו פשפש המיטה כבר חוגגים בתוך המזרן שלכם.

לכו עם ההרגשה שלכם

אחוז גבוהה מהאוכלוסייה סובלים מכאבי גב, שכמות, רגליים וכאבי צוואר. לא תמיד קל לנו להצביע על מקור הבעיה שבגללה אנחנו סובלים.

האם אנחנו יכולים להצביע על המזרן ולשייך אותו למקור הכאב אותו אנחנו חווים כבר כמה חודשים או שנים, כתוצאה מהשינה שלנו עליו? אז למעשה כן, יש דרך.

במידה ואתם מתעוררים בתדירות גבוהה במהלך השינה (אל תיקחו לילה אחד כדוגמה, מומלץ להסתכל על תקופת זמן ארוכה ולהעריך כמה פעמים אתם מתעוררים לאורך תקופה זו) וסובלים מכאבים בגב העליון, תחתון או כאבי צוואר, סיכוי מאוד גבוה שהמזרן שעליו אתם ישנים אינו מתאים לכם כלל.

דרך נוספת לדעת, היא שבמהלך שינה עמוקה, תזוזה של בן או בת הזוג שלכם מעיר אותם.

במידה ואתם סובלים מבעיה אורטופדית כלשהי, אל תתפשרו ותחליפו את המזרן הישן שלכם בחדש. זה לגמרי עלול להיות השינוי לו ייחתם ולשדרג את איכות השינה שלכם, להפחית את הכאב ממנו אתם סובלים ובשורה תחתונה – לשפר את איכות החיים שלכם.

זיהיתם שקע? תחליפו

שאתם מחליפים מצעים, התסכלו על המזרן שלכם. אם אתם מרגישים שהמזרן אינו אחיד בגבהים שלו ויש שקעים או בליטות, המרקם הפך להיות שונה, הצבע דהוי בצורה קיצונית. החליפו לחדש. אותן בליטות ושקעים משבשים את המבנה הפיזיולוגי שלכם ואם עדיין אתם לא סובלים מכאבים, סיכוי גבוה מאוד שאם תמשיכו לישון על מזרן ישן ובלוי, הכאבים לא יאחרו להגיע ואיכות השינה שלכם תיפגע.

אנחנו מזמינים אתכם להתרשם ממגוון המזרנים שיש לנו להציע לכם. איכות מובטחת.

אנחנו מאחלים לכם שינה טובה, איכותית ומוצלחת 🙂