מזרנים מומלצים לבעיות גב

בעיות גב הפכו למטרד משמעותי עבור רבים מאיתנו והדבר לא כל כך מפתיע. בין אם מדובר בעבודה המשרדית או בשעות ההמתנה הארוכות בפקקים בדרך אליה, אנחנו מבלים זמנים משמעותיים מהשגרה היומיומית שלנו בישיבה. הישיבה אינה המנח הטבעי של הגוף שלנו וישיבה ממושכת יוצרת לחץ רב על החוליות והשרירים.

מזרן דגם NATURE שתי הבעיות הנפוצות ביותר כיום הינן בעיות בגב התחתון שמתבטאות בעקמת, פריצת דיסק או בלטים, ולחילופין בעיות בגב העליון שמתבטאות בעיקר בכאבי צוואר. בנוסף, מחקרים רבים מראים כי מצבים של לחץ, חרדה ודכדוך עשויים לא פעם להגביר את כאבי הגב שלנו ואף כי פעילות גופנית ושמירה על הבריאות הנפשית יכולות במידה מה לשכך אותם.

לאיכות השינה לצד הבריאות הגופנית והנפשית שלנו יש השפעה מהותית על בריאות הגב שלנו ולכן, אחד הדברים הראשונים שחשוב לעשות על מנת לשמור עלינו ולהקל בכאבי הגב היא לבחור את המזרן הנכון. בשביל לעזור לכם לבחור את המזרן המושלם עבורכם, אלו הם הקריטריונים שמאפיינים מזרנים איכותיים שמומלץ להיעזר בהם במידה ואתם סובלים מבעיות גב.

קשיחות המזרן

על אף הדעה הרווחת בציבור הרחב שישנה עדיפות להיעזרות במזרן קשה, האמת היא שהתשובה נמצאת איפשהו באמצע. בעוד שמזרן רך מידי גורם למשתמש בו לשקוע לתוכו, מזרון קשה מידי מפעיל לחץ על עמוד השדרה ולא מקבל את צורתו הטבעית של הגב. ולכן, הדעה הרווחת בקהילה המחקרית כיום היא שישנה עדיפות למזרן בדרגת קשיחות בינונית שמצד אחד לא יקבל את צורת גופכם במלואה, אך מנגד יתאים את עצמו לקימורי עמוד השדרה שלכם באופן הטוב ביותר.

סוג החומר ממנו עשוי המזרן

מזרנים עם שכבת ויסקו עליונה הפכו ללא ספק ללהיט בקרב הסובלים מבעיות גב. מזרן מויסקו מעניק את התמיכה הטובה ביותר עבור הסובלים מבעיות גב נוכח האלסטיות של החומר שמקנה למזרן יכולת התאמה למבנה של עמוד השדרה באופן אישי למשתמש בו. במצב כזה, עמוד השדרה נח בשעות הלילה, נרפה ולא סובל מנקודות לחץ שיוצרות כאב. באופן כללי, מזרנים שעשויים משני חומרים גלם או יותר, צפויים להעניק רמת תמיכה שהיא גבוהה יותר נוכח הקשיחות והגמישות המשתנה של החומרים השונים.

איכות המזרן

ישנה חשיבות משמעותית לבחירה במזרן שהוא איכותי. מזרן איכותי לא יספק לכם תמיכה טובה לגב רק בחודשי השימוש הראשונים, אלא יעניק לבעיות הגב שלכם מענה אידיאלי לשעות הלילה לפחות לכמה שנים הקרובות. בסופו של דבר, רכישה של מזרן היא קנייה יקרה ולכן, אל תתפשרו במזרן שיתאים רק לעכשיו אלא מזרן שיתאים לעוד הרבה מאוד זמן. יש יתרון משמעותי מרכישה של מזרן מחנות שמתמחה במזרנים ומיטות ולא בריהוט ומוצרי בית בכלל, נוכח הידע של היצרן ועובדי הרשת ואיכותו של המזרן, המוצר המרכזי שנמכר בחנות.

בסופו של דבר – החוויה האישית שלכם

בסופו של דבר, כולנו שונים ולכן המזרן שיספק את התמיכה האידיאלית וייקל על כאבי הגב בשעות הלילה הוא מעט שונה עבור כל אחד. במידה ויש מזרן שנראה לטעמכם, חשוב להתנסות בו ולהרגיש אם הוא מתאים לכם. אצלנו ב-VERTEX, תוכלו להנות מהמזרן, להתנסות בו ובמידת הצורך – להחליף. באופן כזה, תוכלו להיות בטוחים שתבחרו את המזרן המתאים ביותר בשבילכם.