מזרן זוגי או שני מזרני יחיד

מה עדיף למיטה זוגית, מזרן זוגי או שני מזרני יחיד?

בעתיד של היום המודעות הולכת וגוברת בחשיבות להשפעה הגופניתשיש לסוג המזרן שהחלטנו לקנות ואנחנו ישנים עליו כל לילה (בעצם כמעט מחצית מהחיים שלנו).

יש אין ספור שאלות בנושא הזה, הריי כל אחד מאיתנו בעל מבנה גוף שונה לגמרי, חלקנו סובלים מבעיות כתפיים, צוואר, ברכיים , חלק עם כתפיים קדימה וחלק אחורה וכדומה,

השוק היום מציע מגוון ענק של אפשריות, החל ממזרנים עם קפיצים, ללא קפיצים, מזרנים העשויים מחומרי גלם שונים כגון: ג'ל, טמפור, לטקס, ספוג ועוד..

אז האם בעצם מומלץ לבני זוג שחולקים מיטה לקנות שני מזרנים נפרדים או שמא אחד מאיתנו אמור להתפשר בכדי לישון במזרן זוגי שלם?

נתחיל מזה, אם שני בני הזוג סובלים מבעיות פיזיולוגיות כאלה ואחרות לדוגמא: פריצת דיסק, דלקות פרקים, פצעי לחץ, משקל גוף עודף, בעיות שרירים וכדומה.. קיימת היום האפשרות לישון על שני מזרני יחיד שונים לחלוטין במבנה ובחומר שלהם ולשלב אותם במיטה אחת, מבלי שבכלל בני הזוג ירגישו בהבדל.

זה עניין של רגישות

כמובן שתחושה ונחות היא דבר שלא ניתן למדידה והוא אינדיבידואלי (במיוחד בכל הקשור לשינה) אנחנו לא מדברים על מיטות מעוצבות בסגנון מודרני או קלאסי זה לא הנושא פה, ניתן ואפילו מומלץ להתפשר מבחינת העדפה אישית.

כשאנחנו מדברים על השינה עצמה מומלץ שכל אחד יקבל את התנאים האופטימליים בשבילו לשינה נכונה, לדוגמא ישנם המון אנשים שמאוד "קלים" בשינה שלהם וכל תנודה של בן או בת הזוג יכולה להעיר אותם, במקרים האלה עדיף לבחור בשני מזרנים כך שהתנודות לא יפגעו בשינה של בן או בת הזוג

מזרן זוגי

אם בחרתם ללכת על מזרן זוגי, חשובה מאוד בדיקה של איכות המזרן, האם הוא בריא לגב והאם הוא אורטופדי, מומלץ שהמזרן כן יהיה בנוי מיחידות נפרדות כדי שהתנודות אחד של השנייה לא יורגשו, אל תתביישו חשוב מאוד לבדוק את התחושה של כל אחד מבני הזוג על המזרן, יש האוהבים מזרן קשוח ויש האוהבים מזרן רך, בנוסף חשוב מאוד לבדוק שהמזרן עומד בכל התקנים הן של מכון התקנים והן של התקנים הבינלאומיים.

על איכות אסור להתפשר – יחיד או זוגי

אז בקצרה בין אם תבחרו במזרן זוגי ובין אם בשני מזרני יחיד, כדי לוודא שאיכותו באמת טובה מומלץ לרכוש אותו במקום מקצועי ואמין העמוד בכל התקנים, אנו  במזרוני Vertex  מאפשרים מזרנים אורתופדיים זוגיים ומזרוני יחיד ברמה הטובה בשוק, עמידה קפדנית בתקנים הבינלאומיים, Vertex  משתמשת בכל הטכנולוגיות המתקדמות ביותר מבית Dux.