מה העובי המומלץ למזרן? ולמה זה חשוב?

שינת הלילה שלנו חשובה בשביל הבריאות האישית שלנו. אם אנחנו רוצים לשמור על בריאות תקינה ולהיות מאושרים, אנחנו חייבים לישון טוב בלילה. יש הרבה מאוד גורמים שיכולים להשפיע על איכות השינה שלנו. אחד הדברים שהכי יכולים להשפיע על איכות שינת הלילה שלנו הוא על איזה מזרן אנחנו ישנים.

עובי מומלץ למזרן הוא עובי שיהיה לנו נוח ונעים לגב. העובי של המזרון יכול להשפיע על מידת הקושי והרכות שלו וגם על מידת הגמישות שלו. אחד הדברים שהכי חשוב לשים לב אליו בבחירה של מזרון למיטה שלנו הוא שהעובי שלו לא יהיה דק מדי.

למה חשוב לשים לב שקונים מזרן לילדים?

כאשר אנחנו קונים מזרן לילדים שלנו חשוב שנשים לב שהוא תואם לשלב ההתפתחותי בו הם נמצאים. מזרון שיכול להתאים לילד בן 3 לא יתאים לילד בן 11. אם אנחנו רוצים שהילדים שלנו ישנו טוב, חשוב מאוד שנוכל לאפשר לילדים שלנו לישון טוב בלילה. איכות המיטה של הילדים שלנו, יכולה לאפשר להם לגדול באופן שקט יותר ובטוח יותר. מחסור בשינה יכול לגרום לבעיות גדילה אצל ילדים וגם לבעיות תפקוד (כמו בעיות ריכוז) ובעיות רגשיות (דיכאון וחרדה).

קטלוג המזרנים שלנו >>

למה חשוב לשים לב שקונים מזרן לבני נוער?

גם כאשר אנחנו באים לקנות מזרן לבני נוער חשוב לשים לב לאיכות המזרון. לרוב, וכמעט תמיד, עדיף לקנות לבני נוער מיטה שהיא אורתופדית ומותאמת לשלב ההתפתחותי בו הם נמצאים בו הגוף שלהם והמוח שלהם צומחים ומתפתחים. בני נוער צריכים לישון לפחות 8 שעות בלילה. כאשר אנחנו רוצים לשפר את איכות החיים של הילדים שלנו בזמן שהם בגיל הנעורים, חשוב לשים לב שהם ישנים טוב בלילה ושאנחנו מאפשרים להם זאת.

למה חשוב לשים לב שקונים מזרן לאנשים בני הגיל השלישי?

בגיל השלישי איכות השינה נפגעת ומתקצרת. כאשר אנחנו רוצים לשפר את איכות השינה של אנשים בני הגיל השלישי חשוב לשים לב שאנחנו קונים מזרן שהעובי שלו מתאים למצב הגופני שלנו. כך למשל, לבני הגיל השלישי מזרון עבה מתאים יותר מאשר מזרון דק. מומלץ לשים לב שהמזרון הוא בעל קושי שלא גורם לכאבי גב אצל מי שישן עליו ושאם ישנים עליו שני בני זוג שהוא מתאים לשניהם באותה המידה.

בסופו של דבר, לא חשוב מה הגיל שלנו – חשוב מאוד שנישן טוב. אם אנחנו רוצים לשפר את איכות השינה שלנו, אנחנו חייבים לתת את הדעת על איזה סוג מיטה אנחנו ישנים בלילה. אם אנחנו רוצים לשפר את איכות השינה שלנו, אנחנו חייבים להשקיע באיכות המיטה שלנו. בכל תקופת חיים שונה, יש צורך בסוג אחר של מיטה ומזרון. מיטה שמתאימה לילדים או לבני נוער לא תתאים לאנשים בני הגיל השלישי בהכרח.

מזרנים מומלצים קונים באתר Vertex