מזרן ויסקו

מהו מזרן ויסקו והאם הוא מומלץ?

מזרני הויסקו הפכו לפופולריים מאוד בשנים האחרונות ולכן החלטנו להכיר לכם קצת את המזרן, את היתרונות והחסרונות שהוא מביא עימו ועוד המון שאלות ותשובות במאמר הבא.

בישראל כולם קוראים לו ויסקו, בשמו האמיתי הוא נקרא קצץ זיכרון או באנגלית memory foam. אז אם אתם שואלים מה בדיוק המזרון הזה זוכר? התשובה היא כלום. לספוגים יש תכונה והיא "לקבל" את צורת הגוף שלכם במקום עליו מופעל לחץ. בשונה ממזרונים אחרים, החומר אינו דוחף אתכם או מתנגד אליכם, אלא מקבל אתכם באהבה ונותן לגוף לשקוע פנימה לתוכו.

חלק מהאנשים יגידו שההרגשה של השקע הזה היא נעימה ואחרים פחות יסכימו איתם. זה עניין של טעם. בכל מקרה אפשר לומר פה אחד שמדובר במזרונים מומלצים שכדי להתנסות איתם ולקבל את ההחלטה האם אתם אוהבים אותם או לא.

מה הקשר בין חומר הויסקו ג'ל למזרונים?

סוכנות החלל האמריקאית (נאס"א) היא זו שהמציאה את הספוג הזה במטרה להתאימו לשימושים של אסטרונאוטים בחלל. ניתן לומר כי חומר הויסקו (אשר נמצא גם במזרונים וגם בכריות לדוגמה) הוא מזרן יחיד מסוגו אשר יובא מהעולם המקצועי אל הבית הפרטי.

השימור החל תחילה בבתי חולים במטרה למנוע פצעי לחץ מאותם חולים אשר נדרשו לשכב 24 שעות ביממה. המזרן עשה עבודה מעולה וניתן לומר כי אחת התכונות הבולטות שלו היא "הפחתת לחצים".

מהן היתרונות של מזרון הויסקו?

כאשר מזרוני הויסקו הופצו לשימוש פרטי, הטמיעו ברובם חומרי ייצור שהפכו את השימוש לאטרקטיבי במיוחד. בעבר מזרני הויסקו היו ללא קפיצים בלבד ולאורך השנים החלו לשלב בין מזרונים הויסקו למזרוני הקפיצים הנפוצים והוותיקים.

השילוב בין הויסקו למזרן הקפיצים מצא את האיזון המושלם שבין קבלת הגוף השוכב על המזרן לבין שקיעת יתר. אז נשאלת השאלה

האם ככל שיש יותר ויסקו זה טוב יותר?

ממש לא, יותר מידי ויסקו גורם לשקיעה רבה בתוך המזרן והבעיה הכי גדולה כאן היא שלא תרגישו את השקיעה הזאת בחנות. לחומר הויסקו לוקח זמן עד שהוא מתרכך ו"מקבל" אתכם פנימה. כמה זמן? עד שהוא מגיע לטמפרטורת הגוף שלכם. זו הסיבה שהויסקו שוקע רק במקומות הנכונים בהתאם לחום גופכם. הבעיה היא שמי שקונה מזרון מבוסס ויסקו על סמך התנסות בחנות, לא לוקח בחשבון את השקיעה הנוספת שמתרחשת לאחר התחממות המזרן.

המזרן שחוסך לכם בעבודה

אם בעבר רוב המזרונים היו דו צדדים והיו דורשים שנהפוך אותם אחת לשנה על מנת לשמור עליהם לאורך זמן, מזרני הויסקו אינם צריכים שיהפכו אותם והם נשמרים בצורה טובה לאורך זמן גם ללא פעולה זו.

אם אין לכם מזרון ויסקו, מומלץ לקרוא עוד על איך לשמור על המזרון שלכם לאורך זמן >>

ויסקו במזרוני ילדים?

אז הסכמנו שויסקו הוא חומר אורטופדי איכותי והוא משתמש לתעשיית המזרנים האורטופדים ונשאלת השאלה – האם הוא מתאים גם למזרוני ילדים? התשובה במקרה הזה היא לא.

לכל חברת מזרונים אמנם יש מזרן ויסקו שנוצר עבור ילדים, אבל במקרה ותרצו מזרן לילדים עדיף ללכת על מזרונים הלטקס אשר לא מפיצים רי כמו מזרן הויסקו.