כמה כסף מומלץ להשקיע על מזרון?

כאשר קונים מזרן חדש, חשוב להחליט כמה כסף אתם רוצים להשקיע ולבצע השוואת מחירים קפדנית לפני שיוצאים לדרך. במאמר זה נעסוק בטווחי מחירים, באיכות וביסודות ובהתאמת מחירים. ‏חשוב מאוד לזכור שמבקרה של מזרן, אתם תצטרכו לשלם גם עבור המשלוח. ישנן חברות המציעות משלוח חינם כחלק מקניית המזרן וישנן כאלה אשר ידרשו מכם סכום, לעיתים סמלי, לעיתים פחות. אבל יש לקחת את מחיר המשלוח בחשבון.

טווח מחירים

ישנם גורמים רבים המשפיעים על טווח המחירים של מזרן חדש. מזרן עם מאפיינים מיוחדים כמו חימום פנימי או עיסוי יהיה יקר יותר מאחד ללא תכונות אלה. כמה מזרני יוקרה אפילו באים עם משלוח הביתה ושירותי הגדרה. אפשרויות אלה יכולות לעלות אלפי ואף עשרות אלפי שקלים. גורמים אלה אינם הגורם היחיד שיקבע את טווח המחירים של מזרן חדש.

קניית מזרן באינטרנט היא בדרך כלל יותר זולה מאשר לקנות בחנות מזרנים. רוב הקמעונאים באינטרנט מציעים משלוח חינם, אם כי ישנה הסתייגות בנוגע למרחק המשלוח מהחנות ודברים נוספים שעלולים להוסיף כמה שקלים לעלות המשלוח. שאתם קונים באינטרנט חשוב מאוד לבדוק את מדיניות ההחזרים והתקנון של החברה. בנוסף, יש לבדוק את אחריות המוצר. החברה לא מספקת לכם אחריות? אולי כדי לחפש מותג אחר.

איכות החומרים המשמשים לייצור מזרן תשפיע על מחירו. לחלק מהמזרנים יש מערכות קפיצים מרובות, ואילו לאחרים יש סלילים עטופים בד. מודלים מסוימים אף מכילים שכבת נוחות בתוך הפנימיות. איכות המזרן ועוביו יקבעו את המחיר. ניתן למצוא מזרנים ידידותיים לסביבה על ידי בחירת כותנה אורגנית מוסמכת או חומרים אחרים.

מחירי המזרנים נעים בין 800 ל-5000 ש"ח בממוצע. ישנם מזרנים יקרים יותר שעולים אף מעל 10,000 ש"ח אבל הכל שאלה של האם כדאי להגיע ולהוציא סכומים כאלה או שאפשר להסתפק במזרונים בטווח מחירים של 5,000 ש"ח.

איכות

אתה צריך לשקול את התקיפות של המזרן החדש שלך כאשר אתה מחפש לקנות אחד. אין סטנדרטים קבועים לתקיפות, כך ש ”חברה” של יצרן אחד עשויה להיות ”חברה נוספת” של יצרן אחר. לא משנה מה התיאור של המזרן אומר, קשיחות של מזרן היא קו מנחה, לא כלל מוחלט. אתה צריך גם לבדוק את המזרן לפני שאתה קונה אותו. למזרנים טובים יש בדרך כלל תקופת אחריות של בערך 10 שנים.

מומלץ לבחון את המזרון החנות לפני הרכישה. נכון, זה לא יכול להחליף שינה רציפה לאורך זמן אבל כן יכול לספק לכם קצת תחושה בנוגע לנוחות המזרן וההרגשה שלו. בדרך זו, אתה יכול לגלות מה אתה רוצה ולמצוא את זה שמתאים לסוג הגוף שלך. ביקורות צרכנים הן דרך מצוינת לצמצם את הבחירות שלך. ככל שהמזרן חזק יותר, כך תרגיש יותר נקודות לחץ. קשיחות מוגזמת יכולה לגרום לעמוד השדרה שלך להתעקם יותר ממה שהוא צריך. ורך מדי, ואתה תתעורר מרגיש עייף ולא רענן.

אתה יכול גם לבדוק את האישורים הירוקים של המזרן. מזרן שהוא ירוק מוסמך אומר שהוא מכיל פחות כימיקלים מזיקים מאשר ייצור קונבנציונלי. לדוגמה, מזרנים עם תקן הטקסטיל האורגני הגלובלי (GOTS) עשויים מ-95% חומרים אורגניים. זה אומר שלא השתמשו בכימיקלים מזיקים בייצור שלהם. בנוסף, אם הלטקס מוסמך כאורגני, המזרן יהיה אפשרות בטוחה יותר.

אז… כמה להשקיע?

כמה כסף אתה באמת מסוגל להוציא על מזרן? אנחנו מאמינים כי מזרן בטווח מחירים של 5,000 ש"ח היא הוצאה סבירה והגיונית במידה ומדובר במזרן טוב ואיכותי, כזה שהולך ללוות אתכם לפחות 10 שנים קדימה. עם זאת, אתה יכול להוציא יותר אם הצרכים שלך יותר ספציפיים או שאתה רוצה מזרן טוב יותר. עמידות צריכה להיות השיקול העיקרי. ישנן סיבות רבות להוציא יותר כסף על מזרן. הנה הסיבות העיקריות להוציא יותר כסף על מזרן.

בנוגע לדמי המשלוח, דיברנו על כך למעלה. כמה חברות יחייבו אותך על משלוח והתקנה, שיכול לרוץ סביב 300 ש"ח בערך. ישנן גם חברות המציעות משלוח חינם אבל אל תתפתו לכך. עלות המשלוח, בין אם מדובר במשלוח חינם ובין אם לא, לא מעידה כלל על איכות המוצר.

עוד דברים שחשוב לקחת בחשבון

מיקוח

אל תתביישו להתמקח עם המוכר. גם מזרונים, כמו כל מוצר אחר, ניתן למיקוח וניתן לחסוך עשרות אחוזים של הנחה על המוצר. ישנן חברות המציעות טרייד אין על המזרן הישן או שאפילו כדאי לחכות לימי המבצעים הגדולים שבהם החברות מעניקות הנחות מדהימות שיחסכו לכם המון כסף.

חשוב לבדוק את מדיניות החזרה של כל חנות לפני קבלת ההחלטה הסופית שלך. חלק מהקמעונאים גובים תשלום גדול כדי להחזיר מזרן. אחרים עלולים לגבות עד 300 ש"ח כדמי המשלוח. וגם אם אתה מקבל מחיר טוב יותר במקום אחר, אתה עדיין צריך לשלם עבור משלוח ואיסוף. לפני שתעשה את ההחלטה הסופית שלך, כדאי להתקשר כדי לראות את המדיניות של כל חנות.

אחריות

ייתכן שיש לך שאלות בנוגע לאחריות. חלק מהאחריות לא מוגנת, מה שאומר שאתה יכול להיות אחראי לעלויות תיקון, בעוד אחרים דורשים ממך לשלם דמי משלוח עבור תחליף. בין אם האחריות של המזרן שלך מקושטת או לא מקושטת יהיה תלוי בסופו של דבר ביצרן, אבל אתה יכול לגלות כמה כיסוי תקבל על ידי לשאול את המוכר בחנות.

אחריות היא הבטחה של היצרן או המוכר לתקן כל בעיה שיש לך עם המזרן בתוך פרק זמן מסוים. האחריות מכסה פגמים בייצור, בתכנון ובעיצוב מבני וניתן להאריכו עד 4 שנים. כדי לעמוד בדרישות, יש לרכוש מזרן מחנות אמינה. האם האחריות חלה על מותג מסוים או מודל מסוים ניתן לקבוע על פי חוקי המדינה.

ודא שאתה יודע מה האחריות מכסה אם אתה מחפש מזרן. אחריות מכסה את העבודה וחומרים המשמשים בבניית המזרן, כך שאם ידית משתחררת בזמן שאתה משתמש בו, אתה מכוסה. הוא גם יכול לכסות נזקים במהלך הלידה וקפיץ מעץ. אף ־ על ־ פי שאחריות מועילה במקרים מסוימים, חשוב לקרוא היטב את האותיות הקטנות כדי להבטיח שתהיה מוגן לחלוטין.

אם אתה קונה מזרן חדש באינטרנט, אתה צריך לבדוק אם האחריות כוללת כל צניחה. צלילה היא בעיה נפוצה, אבל רוב החברות קובעות סף למתי היא תכוסה. רוב האחריות מכסה צניחה עד 1.5 אינץ '. אם המזרן זורם יותר מזה, זה לא יכול להיות מכוסה. כדי להבטיח שאתה לא משלם עבור אחריות חסרת תועלת, לוודא שאתה קורא בזהירות את הסכם האחריות.