טיפים לניקוי המזרון בבית

טיפים לניקוי המזרון בבית

המזרון שלנו שלנו צובר בתוכו הרבה אבק וחיידקים, אשר עלולים לסכן את בריאותכם. המזרון שלנו משמש אותנו למספר פעולות – כמובן שינה, צפייה בטלוויזיה, יחסי מין ובבתים שמותר גם אכילה ושתייה. כל הפעולות הללו גורמות לכך שהמזרון שלנו, על כף שהוא עטוף במצעים, לספוח חיידקים שמזיקים לבריאות שלנו ולכן מומלץ בכל חצי שנה לנקות את המזרון בבית בצורה יסודית.

ניקוי מזרון היא לא פעולה פשוטה ולעיתים דורשת ציוד מתקדם. תוכלו ליצור קשר עם חברה המספקת שירותי ניקוי מזרונים.

לאלו מכם המעוניינים לנקות את המזרון שלכם באופן עצמאי, כתבנו עבורכם מספר טיפים שיסייעו לכם בניקוי המזרון לגמרי בעצמכם בבית.

הטיפים שלנו לניקוי מזרון בבית

איוורור המזרון

לפני שאתם מתחילים לנקות את המזרון, העמידו אותו בסמוך לאור השמש המסייע בחיטוי המזרון. טפחו במזרון טפיחות חזקות על מנת להסיר אבק ולאחר מכן להשאיר מול השמש על מנת לחטא את החיידקים השוכנים בתוך המזרון.

השתמשו בחומץ לבן

לחומץ הלבן יש את היכולת להסיר כתמים שהצטברו על גבי המזרון – כתמי גוף, שתן או כל דבר אחר. קחו כוס של חומץ, ערבבו אותה ביחד עם מים חמים יחסית ובאמצעות מטלית לחה טפחו בעדינות על גבי המזרן המוכתם.

השתמשו בחומרי ניקוי מתאימים

רכשו מוצרי ניקוי עדינים ובדקו האם הם מתאימים לניקוי מזרונים. ניתן ליצור גם קשר עם היצרן על מנת לוודא שאכן הם מתאימים.
מומלץ להשתמש בצורה מתונה, שכן שימוש יתר עלול ליצור עובש כתוצאה מחלחול של החומר לתוך שכבות המזרן.
בדקו שהמוצרים לא מכילים חמצן וייבשו את המזרן לחלוטין לאחר השימוש.

מלח שולחן

זה אמנם עלול להישמע לכם מוזר אך מסתבר כי מלח שולחן סופח אליו ריחות לא טובים אשר נוטים להופיע במזרנים יחסית ישנים. כל מה שתצטרכו לעשות הוא לקחת מלח שולחן ולהניח על המזרן למשך שעתיים.
לאחר שעתיים, שאבו את המלח מבלי להרטיב אותו.

שאיבת המזרון

על מנת להשלים את המשימה שאבו את המזרון מ-2 צדדיו עם שואב איכותי וחזק ועוצמתי. עשו זאת מספר פעמים – מומלץ גם בתחילת התהליך וגם בסופו של התהליך.

מקווים שעזרנו 🙂