חומרי מילוי למזרנים

חומרי מילוי למזרנים

כאמור, טיב המזרן והאפקטיביות שלו נמדדים הן על פי המבנה והן על פי חומרי המילוי. Vertex עושה שימוש בחומרים באיכות גבוהה התורמים לאיכות המוצר ונוחות השימוש.

לֶבֶד – לבד הוא בד שאינו ארוג, המיוצר מצמר דחוס. לבד שיוצר בלבוד מחט ולבד שיוצר בלבוד בחום (לבד תרמי) משמש בייצור מזרנים כחומר ריפוד (השומר על השכבה הרכה משחיקה) וציפוי (המעניק למזרן רמת קשיחות ואלסטיות גבוהה יותר).

לטקס טבעי – חומר המכיל בתרכובתו מיץ של עץ ההוואה (קאוצ'וק) שהוא בעיקרו גומי טבעי. מזרן העשוי מלטקס טבעי נוטה להיות בעל יכולת אלסטיות גבוהה, הודות לתכולה של קאוצ'וק טבעי, הוא מספק תמיכה וארגונומיות מעולות, יש לו יכולות אוורור עצמי ועמידות בפני בלאי. מעצם היותו חומר טבעי הוא היפו אלרגני השומר על היגיינה ומונע היווצרות עובש ומזיקים אחרים. הלטקס מוגדר כחומר "שקט" (היעדר מוחלט של רעשים מרגיזים בעת השימוש) וקצף הלטקס נותן חיבוק נפלא לכל הגוף ומקבל את צורתו, ולכן מזרנים אלה משמשים רבות לצרכים רפואיים ואורתופדיים.

פשתן – 100% חומר טבעי אקולוגי המספק אוורור טבעי ומעניק תחושת קרירות לשינה בימי הקיץ החמים. בד הפשתן (Linen) העתיק שבבדים ידוע בסגולותיו המרפאות, חזר לאחרונה לשימוש גם בבדי מזרנים. החומר הטבעי מהווה את הפתרון האידיאלי לבעיית ההפסקות בשינה בשל הפרעות בחילוף החומרים בהשפעת הטמפרטורות הגבוהות בעונות החמות של השנה. אפקט הקרירות של הפשתן משפר במידה מקסימלית את תחושת הנוחות הטבעית במהלך השינה.

ממורי פורם – חומר ייחודי המשמש בתעשיית ייצור מזרנים ונחשב לאחד החומרים האיכותיים ביותר. היתרון שלו הוא ביכולת של החומר "לזכור" את צורת הגוף המוטבע על המזרן. לחומר תאים פתוחים, המהווים למעשה "קפיצים" מיקרוסקופיים המתכווצים תחת המשקל והחום של הגוף שומרים את צורתו ב"זיכרון" ולא מפעילים עליו לחץ נגדי.

כתוצאה מהתהליך הזה נוצר אפקט של ריחוף, תחושה של נוחות מושלמת. חומר זה מתאפיין בעמידות וחוזק מעולים, מה שמאפשר שימוש במזרן לאורך תקופה ארוכה. לאחר ספיגתו של משקל הגוף, משנה החומר את צורתו בשלושה ממדים בבת אחת: למעלה-למטה, ימינה-שמאלה, וקדימה-אחורה. זוהי התכונה המאפשרת לטכנו-ג'ל לפזר את הלחץ המופעל על ידי הגוף באופן מושלם.

לטכנולוגיית ממורי פורם יתרונות רבים, הם תורמים ומשפרים את זרימת הדם, מסייעים לשמור על תנוחה נכונה של הגוף במהלך השינה ותורמים ליציבה נכונה. החומר שומר על תכונותיו האלסטיות-מכאניות במהלך תקופה ארוכה. לא מתרחב ונשאר קומפקטי.