הקשר בין שינה טובה לבריאות שלך

הידעת? כשליש מהחיים שלנו ישנים. למרות שזה נשמע לך הרבה, מחסור בשינה יכול להרוג אותך מהר יותר ממחסור במזון. למרבה הצער, הרבה אנשים לא ישנים מספיק וסובלים מבריאות לקויה. מדוע שינה כה חשובה לבריאותך ולגופך? ‏

שינה טובה עוזרת לגוף להתאושש מהר יותר וגורמת לך להרגיש ער יותר. גופך יכול לקצור את היתרונות של מספיק שינה בתחומים רבים בחיי היומיום שלך.

תפקוד המוח

המוח תלוי בשינה ללמידה, זיכרון, יצירתיות וקבלת החלטות. שינה היא זמן מכריע עבור תהליכים ביולוגיים רבים המאפשרים לגופך לתפקד היטב.

  • המוח אוגר מידע חדש
  • המוח נקי מפסולת רעילה
  • כאשר תאי עצב מתקשרים זה עם זה ומארגנים מחדש, ניתן לתמוך בתפקוד מוחי בריא.
  • הגוף מתקן תאים ומשחרר הורמונים.

רווחה רגשית

מחקרים הראו ששינה חיונית לרווחה רגשית. בריאות הנפש ומחסור בשינה יכולות להיות מחזוריות. בעוד שחלק מבעיות השינה קשורות למחלות נפש, אחרים עלולים להוביל למחסור בשינה.

המוח מרוויח משינה. האזורים במוח שמווסתים רגשות פעילים יותר בזמן השינה. האמיגדלה, ששולטת בתגובת הפחד שלך, היא דוגמה לאזור המוח הזה. אם תישן מספיק, האמיגדלה תגיב בצורה גמישה יותר לפחד. האמיגדלה תגיב בצורה חזקה יותר למחסור בשינה.

חסינות

כדי לשמור על מערכת החיסון שלך חזקה ובריאה, עליך גם להיות טוב בשינה. גופך יוצר נוגדנים ותאים חיסוניים בשעה שאתה ישן המגנים מפני מחלות על ־ ידי חיסול חיידקים מזיקים. בזמן שאתה ישן, הגוף שלך גם מייצר ציטוקינים וחלבונים אחרים שנלחמים בזיהום ודלקת. כשאתה חולה או לחוץ, זה אפילו יותר חשוב לישון מספיק כדי לאפשר לך להחלים.

תחזוקת משקל

גופך מווסת הורמוני רעב במהלך השינה, כולל לפטין וגרלין. גרלין יכול להגביר את התיאבון ולפטינים יכולים לגרום לך להרגיש מלא יותר לאחר האכילה. רלין הוא גבוה כאשר אתה לא מקבל מספיק שינה, ולפטין מדוכא כאשר אתה רעב. סוכרת מסוג 2 יכולה להיגרם גם ממחסור כרוני בשינה.

השינה חיונית לבריאותנו וליכולתנו להצליח בחיי היומיום. מבוגרים זקוקים לשבע עד תשע שעות שינה בלילה.

איכות השינה שלנו מושפעת ממצבנו הנפשי, רמת העייפות שלנו, זמן אותו אנחנו מקצים לשינה וכלי השינה שמסייעים לנו לישון. מזרן איכותי, כרית אורטופדית – אלה יהפכו את השינה שלך לטובה יותר ואיכותית יותר.

אנחנו בVertex עושים הכל לספק לכם שינה טובה יותר ואיכותית יותר וכך אנו דואגים לבריאות שלכם.

המזרונים שלנו מיוצרים בטכנולוגיה מתקדמת שהופכת את המזרן לעמיד יותר לאורך זמן. אם אתם מחפשים מזרן איכותי – Vertex זה הפתרון שלכם.