המדריך לבחירת מיטה זוגית

רכישה של מיטה זוגית חדשה יכולה להיות משימה לא פשוטה, כיום קיים מגוון רחב של מיטות ומערכות שינה ולכן קשה מאוד למצוא בדיוק את מה שמתאים לזוג מתוך כל השפע הקיים.

ישנם מגוון פרמטרים שצריך לבדוק לפני הרכישה כדי להגיע לבחירה הנכונה. כאשר מעוניינים לשדרג את חדר השינה זה כולל בדרך כלל רכישה של מיטה זוגית חדשה, בסיס למיטה, מזרן איכותי ואולי גם שידות צד, חפצי נוי וכדומה.

איך בוחרים מיטה זוגית חדשה?

לפני שניגשים למלאכת חיפוש המיטה הזוגית, חשוב להבין את ההעדפות האישיות של כל אחד מבני הזוג. גם מבחינת עיצוב חדר השינה וגם מבחינת נוחות. מאחר שמדובר על רכישה עבור שני בני הזוג, חשוב שתהליך הבחירה של המיטה יתבצע יחד.

גודל חדר השינה

יש לקחת בחשבון את גודל חדר השינה, יש לבדוק את המידות של המיטה הקיימת, במידה ורוצים לרכוש מיטה זוגית גדולה יותר, יש לבדוק האם יש מספיק מקום בחדר השינה, בנוסף לכך, במידה ומעוניינים לקנות שידות צד למיטה הזוגית, צריך לקחת בחשבון את המקום שהן יתפסו בחדר. במידה וחדר השינה קטן, אפשר לקנות שידה אחת עבור שני בני הזוג לשימוש משותף.

בחירת מזרון

בחירת המזרון לחדר השינה היא חשובה מאד ויש להשקיע זמן במציאת המזרון המתאים ביותר לזוג. את המזרון יש לבחור לפני שרוכשים מיטה זוגית. במידה ואחד מבני הזוג סובל מכאבי גב או כאבי שרירים ומפרקים, מומלץ לבחור במזרון אורטופדי. כיום ישנו מגוון רחב של מזרונים אורטופדיים זוגיים, מומלץ לרכוש מזרן איכותי שיהיה עמיד ויחזיק לאורך שנים. חשוב שהמזרן יספק תמיכה טובה לאזור הגב, הצוואר והכתפיים.

כדאי לנסות בחנות המזרונים כמה סוגים שונים של מזרונים. המזרונים שנחשבים לאיכותיים ביותר הם מזרנים מסוג ויסקו או לטקס, לכל אחד יש תכונות שונות המספקות תמיכה, נוחות מרבית ועמידות לזמן ארוך. ישנם גם מזרונים עם קפיצים או מזרנים ללא קפיצים שנחשבים לאיכותיים ויספקו נוחות לשנת לילה טובה ובריאה. מזרנים מגיעים לפי רמת קשיחות משתנה, חשוב לבחור במזרן שיהיה נוח לבני הזוג, כדאי להתנסות במזרונים השונים בחנות המזרונים. מומלץ לבצע השוואת מחירים בחנויות השונות, כדי לקבל את המחיר המשתלם ביותר.

תקציב

יש לתכנן את התקציב לרכישת מערכת השינה, חשוב לזכור שבנוסף לעלות המיטה הזוגית, המזרון והשידות, יש לקחת בחשבון את עלות ההובלה וההתקנה בבית הלקוח. כיום ישנו היצע גדול של מיטות זוגיות בטווח מחירים שנע בין מאות לאלפי שקלים.

עיצוב

מומלץ להתאים את הבסיס למיטה זוגית לאופי והסגנון של חדר השינה. אפשר ליצור מראה קלאסי ורומנטי עם בסיס בצבע שמנת או אפור בהיר. כיום אפשר למצוא מגוון מיטות בכל מיני סגנונות ודוגמאות כגון וינטג', סגנון כפרי, רטרו ועוד.