היתרונות של מזרון אורטופדי זוגי

כיום ניתן למצוא מגוון של מזרנים אורתופדיים זוגיים. למזרן אורתופדי יש יתרון מובהק בכך שהוא משפר את איכות השינה באופן משמעותי וכתוצאה מכך איכות החיים משתפרת בהתאמה. מזרן אורתופדי מתאים במיוחד למערכת השרירים והשלד ומספק יתרונות בריאותיים חשובים לאורח חיים בריא יותר.
התכונות של מזרן אורתופדי זוגי

מזרן אורתופדי מספק תמיכה מלאה לגב ולכל הגוף, מדובר על מזרון המותאם במיוחד עבור מי שסובל מבעיות גב. היתרון הבולט של מזרון אורתופדי הוא שהאדם ששוכב עליו אינו שוקע במזרון, אלא הוא נשאר יציב ומספק תמיכה שווה לכל הגוף. מומלץ לעשות בדיקת איכות ולעשות השוואה בין סוגי המזרונים השונים כדי לדעת מהו המזרן האיכותי ביותר וזה שיתאים לזוג הרוכש אותו. מזרן אורתופדי מיוצר בסטנדרט גבוה במיוחד, הוא עשוי מחומרי גלם איכותיים.

מזרון לטקס

מזרונים אורתופדיים עשויים מחומרי גלם שונים כגון לטקס, ויסקו וחומרים נוספים. יש לבחור את המזרן שיספק נוחות מרבית לזוג. חשוב לדעת את ההבדלים בין מזרוני לטקס למזרוני ויסקו. החומר לטקס הוא גמיש מאד, הוא מופק מעץ הגומי ולכן הוא מתאים במיוחד לאנשים הסובלים מבעיות גב. מדובר על מזרן איכותי במיוחד, ומשמש גם לייצור של כריות אורתופדיות. מזרון לטקס נחשב לקשה יותר משאר סוגי המזרונים.

מזרון ויסקו

מזרון ויסקו עשוי משכבת ג'ל ויסקו, מדובר על מזרן חדשני המתאים את עצמו לצורת הגוף של האדם השוכב עליו ויש לו רגישות לטמפרטורה ויכולת שחזור של מבנה הגוף. החומר ויסקו פותח לראשונה בסוכנות החלל האמריקנית NASA ולאחר מכן הוא הפך להיות חומר שממנו מייצרים מזרנים איכותיים. החומר מאופיין ביכולת גמישות ייחודית, המזרון מתאים במיוחד למי שאוהב את התחושה של לשקוע בתוך המזרון, הוא נוח מאד וגם מומלץ מבחינה בריאותית.

מתי קונים מזרן חדש?

אחת הדרכים לדעת האם יש צורך בהחלפת המזרון היא לבדוק איך מתעוררים בבוקר. אם מתעוררים עם כאבי גב וכאבי שרירים או מפרקים, זה יכול להעיד על כך שיש צורך בהחלפת המזרון, בעיקר אם כבר חלפו שנים רבות מאז הרכישה. דרך נוספת היא לבדוק את המזרן, במידה והמזרון מכיל שקעים יכול להיות שהוא כבר פגום ויש צורך להחליף אותו. בנוסף לכך אם המזרון משמיע רעשי חריקה כאשר נשכבים עליו, זה סימן מעיד על התיישנות המזרון, ברוב המקרים ייתכן שהקפיצים איבדו גמישותם. בכל מקרה, גם אם חשים אי נוחות ושנת הלילה נפגמת, ייתכן שהגיע הזמן להחליף את המזרון ולשדרג את איכות השינה וכמובן לשמור על בריאות תקינה.

מה חשוב לדעת לפני שקונים מזרן אורטופדי זוגי?

כאשר בוחרים מזרון חדש לחדר השינה חשוב לבחור את המזר הנוח ביותר עבור הזוג. יש לבחור מזרן שעשוי מחומרי גלם איכותיים. כיום ישנו שפע של מזרונים וקשה לבחור את המזרן המתאים ביותר, מסיבה זו מומלץ להתנסות בכמה מזרונים כאשר נמצאים בחנות. ההמלצה היא לבחור במזרן אורטופדי בעל דרגת קושי בינונית עד לדרגה גבוהה.

טרם הרכישה, מומלץ להתייעץ עם קרובי משפחה או חברים שרכשו מזרון ומרוצים מבחירתם. יש לזכור שלכל אחד מתאים מזרון אחר, כך שמדובר בהמלצה בלבד ולכן עדיף לנסות את המזרון שיתאים ביותר לזוג מבחינת נוחות וגם מבחינת תקציב.