איך יודעים מתי צריך להחליף את המזרן?

איך יודעים מתי צריך להחליף את המזרן?

מתי להחליף את המזרן הישן?

קיום רוב המזרנים מגיעים עם תקופת אחריות של עד 10 שנים, זוהי תקופת החיים הממוצעת של מזרן ע"פ מספר יצרנים, טיפ שלנו – אנחנו ממליצים להפוך את המזרן אחת לחצי שנה בשביל להאריך את אורך החיים שלו, כמובן שאם לא שומרים על המזרן הוא עלול להישחק הרבה לפני תקופת החיים הממוצעת שלו, יש לשמור על המזרן כמו כל רהיט אחר בבית אם לא יותר.

איך נדע אם אנו צריכים להחליף את המזרן?

תקשיבו לגוף שלכם, הגוף מספר לכם על איכות המזרן.. עם אתם קמים עייפים, אם כל הלילה אתם רק מתהפכים מצד אל צד, אם חיי האהבה שלכם לא מה שהיו פעם – אלו סימנים שהגיע הזמן לבקר בחנות המזרנים.

אתם תרגישו את זה, אם אתם מתעוררים עם כתפיים תפוסות, כאבי גב, גוף נוקשה, כנראה שהמזרן שלכם כבר לא עושה את העבודה ואינו תומך בגוף שלנו כמו שצריך, זה הזמן להחליף את המזרן

אם אתם מתעוררים בתחושה של עייפות, ובמהלך היום אתם רק מחפשים לישון כאלו ולא ישנתם בלילה.. כנראה שהמזרן הישן כבר נותן את אותותיו ויש להחליפו.

כמובן שלכל אחד יש את ההעדפות שלו והיכולות הכלכליות שלו, אבל בכל זאת אנחנו ממליצים להשקיע במזרן איכותי ולהחליף אותו כל מספר שנים, תמסכו עלינו אתם תרגישו הבדל משמעותי ושווה בחיים שלכם.

לזהות את הסימנים

המזרן נותן סימנים – הופעת גושים במזרן, כתמים או ריחות לא נעימים, במקרים האלה אין טעם לנסות ולכסות על הלכלוך עם מצעים חדשים, זה רק יחמיר את המצב ויאטום את המזרן מלהתאוורר, לפעמים למזרן יופיע שקע אתם יכולים לבדוק אם יש למזרן שקע בצורה פשוטה, העמידו את המזרן על הצד הצר והקצר שלו והסתכלו, אם הוא ישר או לא, אם הוא שקוע זה הזמן להחליף את המזרן.

לפעמים לא כזה קל לחבר בין איכות השינה שלנו למזרן שלנו, רובנו נייחס חוסר שינה וקשיי הירדמות לדברים אחרים ואישיים ולא נקפוץ ישר ונאשים את המזרן, בפועל, מה שכדאי לעשות הוא לשים לב יותר, אם אתם מרגישים שאתם קמים עם צוואר תפוס או כתפיים כואבות כמה פעמים במהלך השבוע, ייתכן בהחלט שהסיבה לכך היא המזרן שלכם.

האם יש הבדלים בין סוגי המזרנים?

אנחנו ממליצים לתת עדיפות לדגמים מוכרים, כך גם תוכלו ליהנות מתקופת האחריות של היצרן, מבדיקות מעבדה שנעשו, מהירות הבלאי והשחיקה של המזרן נקבעת לפי איכות חומרי הגלם שבהם השתמשו, מרכיבים שיש במזרן, והתחזוקה שלו ( ניקיון ואוורור תקופתי )           השוואה לעומק מראה הבדלים בבלאי בין מזרנים מסוג ויסקו, לטקס, לקפיצים, מזרני קפיצים מיוצרים מטכנולוגיה מיושנת וצפויים להפסיק להיות אפקטיביים בממוצע של 8-10 שנים, מזרני לטקס לדוגמא מיוצרים מתחליב גומי אורגני ולכן הבלאי שלהם יהיה נמוך במיוחד, לעומתם, מזרני הויסקו מיוצרים מחומר הנקרא פוליאוריטן הבלאי יהיה נמוך במיוחד אבל המחיר יהיה גבוהה.

אנשים רבים לעיתים דוחקים את רכישת המזרן לסוף הרשימה שלהם, גם מתוך שיקולים כלכליים, וגם מחוסר חשיבות לנושא, אבל חשוב מאוד לזכור כי איכות המזרן עליו אנחנו ישנים משפיעה על

הבריאות ואיכות החיים שלנו, ועל זה אי אפשר לשים מחיר.